Publikace o holubech

Emanuel Pangrác - HOLUBI na pokraji 21. století

Čtyřdílný soubor "HOLUBI" vznikl jen a díky nezlomné touze filantropického holubáře, který si stanovil jediný cíl - pokud možno všechny své léty nabyté zkušenosti (a nejen své) písemně uchovat tak, aby z nich mohli čerpat další chovatelé, pokračovatelé, holubáři. Celý soubor osobně zpracoval v rukopise a následně se na něm podílel "rodinný" tým lidí, přičemž financován byl jen poslední článek - tiskárna.

Celkem soubor popisuje 641 druhů (či plemen) holubů, a to na více jak 1 200 stranách s 2 675 barevnými obrázky! Celé toto monumentální dílo bylo oceněno jak holubářskými specialisty (viz níže), tak byl např. podán návrh na uvedení v Guinessově knize rekordů. Oblibu mezi čtenáři si dílo získalo velmi rychle, a to z více důvodů. Tím první byl jazyk, jakým jsou knihy psány. Nejde o strojové encyklopedické popisování daného (tedy alespoň ne vždy), ale o často hovorové citace jednotlivých holubářů - chovatelů daného plemene. Dalším důvodem jsou koncové ceny pro zákazníka, které byly stanoveny co nejníže, a to prostým vydělením ceny celého nákladu počtem výtisků. Autor (autoři a celý realizační tým) pracoval nezištně, i to je jistě v dnešní době mimořádný počin.

Po několika letech, kdy byl první díl beznadějně vyprodán, vyšel v pátek 23. října 2015 druhé, mírně upravené vydání. Kniha vyšla jednak jako dárek k autorovým 80. narozeninám a zároveň tak mohli být uspokojeni ti čtenáři, kteří neměli možnost (nebo nestihli) si celou sérii pořídit.

POZOR - v současnosti je zcela vyprodán druhý díl! Jeho dotisk se připravuje.

 

Další informace a objednávky na telefonech 416 873 575, 732 435 826, nebo mailu davidram@seznam.cz

Výkup kůží

ZO ČSCH Cítov, smluvní partner společnosti Tonak a.s., vykupuje od chovatelů králičí kůže. Ty musí být zcela suché, vypnuté, bez hlavy, předních nožiček a pírka, případně bez tukových pásů. Nesmí být znečištěny, napadeny parazity či plesnivé, chemicky ošetřené, zmražené. Nevykupují se kůže dlouhosrstých plemen králíků a nově je omezen výkup strakatých plemen králíků.

DBEJTE NA TO, ABY KŮŽE NEBYLY POŠKOZENY ŠKŮDCI. NAPADENÉ KŮŽE NEVY-KUPUJEME!

Aktuální výkupní cena je 100 Kč za 1 kilogram. Chovateli je tedy dodávka kůží zvážena a peníze jsou ihned vyplaceny v hotovosti. V případě dodávky většího množství je vhodné se předem objednat. Pokud chovatel dodá čistě bílé králičí kožky, je cena za 1 kg vyšší.

Výkupním místem je chovatelský areál, tedy 277 04 Cítov 421, výkup probíhá v pondělí a ve čtvrtek v čase 10:00 až 11:15. Aktuální informace podá př. Josef Jaroš, mobil 721 080 286, mail jaros12@seznam.cz.

 

Pronájem areálu

Pro účely prezentací, konferencí, oslav či setkání si lze pronajmout náš chovatelský areál, a to konkrétně: venkovní přístupový prostor, zádveří, kuchyň (vč. vybavení), toalety a společenský sál (pronajímány nejsou výstavní prostory zvířat a kancelář). Celkem se jedná o výměru 168,6 m2.

Cena

  • základní jednorázový poplatek 1 500 Kč/den (při delším pronájmu individuální kalkulace) 
  • úhrada spotřebovaných energií - elektro 8 Kč/kWh, plyn 18 Kč/kWh, voda se při běžných spotřebách neúčtuje

Smlouva o pronájmu

Před samotným pronájmem je uzavřena krátká nájemní smlouva, kde jsou definovány přesné podmínky pronájmu.